У ЄС визначили три основні питання у подальшій підтримці України

Міністри закордонних справ країн ЄС у понеділок на плановій зустрічі в Люксембурзі обговорять війну в Україні, насамперед можливості вивезення зерна, заблокованого росією.

Глави МЗС ЄС також розглянуть відносини з Єгиптом, який є одним з потенційних покупців українського зерна, повідомляє Reuters.

«Чи буде в майбутньому необхідність у супроводі цих комерційних судів, це знак питання. Я не думаю, що ми ще цього досягли», – сказав офіційний представник ЄС.

Тим часом переговори в ЄС про новий пакет санкцій проти росії тривають. За словами представника ЄС нові заходи не є неминучими.

За словами чиновника, наявні санкції вже великі, і «можливості для угоди про введення санкцій щодо експорту російського газу в ЄС невеликі».

Очікується обмін думками на пропозицію Єврокомісії надати Україні статусу кандидата, а також збільшити постачання зброї.

Читайте також:

Посол України у Німеччині Андрій Мельник, відомий жорсткою критикою глави німецького уряду Олафа Шольца, за підсумками вчорашнього візиту канцлера до Києва висловив йому подяку.

Нагадаємо, напередодні президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, а також президент Румунії Клаус Йоханніс відвідали Україну. З міркувань безпеки київський візит трьох лідерів довго не підтверджували офіційно – хоча про спільний приїзд до української столиці Макрон, Шольц та Драгі повідомляли раніше.

Гості відвідали зруйнований окупантами Ірпінь. Також вони виступили за негайне надання статусу кандидата на вступ до Євросоюзу для України.

російська федерація повинна відкликати свої війська з території України і погодитися на мирні переговори, заявив Олаф Шольц, перебуваючи у Києві.

Володимир Зеленський під час переговорів у Києві обговорив із Шольцом, Макроном, Драгі, Йоганнісом посилення оборони України, її економічну підтримку, протидію продовольчій кризі та санкційний тиск на рф.