Нардепи повністю лібералізували торгівлю з Великою Британією

Верховна Рада ратифікувала угоду про скасування ввізних мит і тарифних квот у двосторонній торгівлі між Україною та Великою Британією.

Як повідомляє Міністерство економіки, ратифікацію підтримав 301 народний депутат. Угода буде діяти впродовж 12 місяців, але за домовленістю між сторонами, може бути продовжена на новий термін.

Завдяки скасуванню ввізних мит і тарифних квот, українські виробники зможуть збільшити експорт з високою доданою вартістю. Йдеться про борошно, молочну продукцію, м’ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, соки, цукор і т.д. Саме ці товари Україна традиційно експортує до Великої Британії.

У 2021 році товарообіг між країнами зріс майже на 57% і склав $2,2 мільярди. У свою чергу, експорт показав значну динаміку, додавши +62% і перевищивши $1 мільярд.

Читайте також

Рада ЄС ухвалила рішення про лібералізацію торгівлі між Україною та співдружністю. Рішення ухвалене задля підтримки української економіки.

У відповідь, офіційний Київ висловив готовність скасувати мита на європейські товари.

Президент США Джо Байден підписав указ, яким на рік скасував запроваджені адміністрацією Дональда Трампа додаткові мита у 25% для імпорту української сталі.