У Білому домі готувалися до затяжної війни в Україні ще до нападу Росії – ЗМІ

В адміністрації Білого дому готувалися до затяжного конфлікту ще до початку війни в Україні.

В США сподіваються, що постачання зброї та санкції змусять Росію погодитися на дипломатичне вирішення конфлікту. Про це повідомляє The Washington Post.

Як заявив один із співрозмовників видання у Держдепартаменті, у Білому домі обговорювали можливість тривалих бойових дій ще до початку російської агресії, коли про ймовірність повномасштабної війни почали повідомляти ЗМІ.

Чиновник пояснив, що збільшення постачання американської зброї для України якраз націлене на запобігання затягуванню війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден заявив, що Зеленський ігнорував попередження про напад РФ – в ОП відповіли

Зброя та санкції мають змусити Росію погодитись на дипломатичне вирішення війни. Однак розглядають варіант, коли дипломатія не спрацює.

У такому випадку в адміністрації Байдена сподіваються завадити Росії захопити територію України. Білий дім розуміє, що це може заохотити Кремль до війни проти наших сусідів або ж навіть країн-членів НАТО.

За словами співробітника Держдепартаменту, для США орієнтиром є те, що досягнення РФ своїх максималістських прагнень буде вкрай несприятливим для Америки і дуже поганим для партнерів і союзників.

Секретар РНБО Олексій Данілов відповів на звинувачення американського президента Джо Байдена у тому, що Україна нібито не звертала увагу на інформацію про те, що Росія розпочне повномасштабну війну.

Він запевнив, що до цього в країні готувалися заздалегідь.