У МВС повідомили про підводні дрони, які отримає Україна для розмінування озер

Західні партнери вже найближчим часом можуть надати українським саперам підводні дрони для розмінування водойм. Спеціальна техніка дозволить знешкоджувати вибухонебезпечні предмети в умовах поганої видимості.

«Мушу сказати, що більшість водойм сьогодні небезпечні. Там, де велися бойові дії, буде тривале розмінування. Йдеться, наприклад, про спеціальні підводні дрони для розмінування. Ми звернулися до наших міжнародних партнерів, колег з Євросоюзу – вони нам будуть допомагати і командами, які будуть приїжджати з-за кордону, і безпосередньо самою технікою для такого розмінування, але вона дуже специфічна», – зазначив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

Раніше радник із морської безпеки Міжнародної морської організації ООН Пітер Адамс заявив, що для розмінування українських портів і акваторій Чорного та Азовського морів можeт знадобитися місяці.

США минулого тижня надали 4 млн дол. нової допомоги, на які буде сформовано 10 команд для розмінування звільнених від російських загарбників територій України.

В Україні зараз потребує розмінування 300 тис. кв. м території, на це знадобиться від 5 до 7 років. Про це заявила заступник міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.

Станом на 20 травня на усій території Київської області завершено розмінування та відновлене електропостачання.