Президент Казахстану відмовився визнавати псевдореспубліки «ЛДНР»

Казахстан не визнаватиме так звані «Донецьку та Луганську народні республіки», і не вважає їх державами.

Про це заявив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на Петербурзькому міжнародному економічному форумі.

«Я хотів би зазначити таке: сучасне міжнародне право – це Статут ООН. Два основних принципи, закладені у Статут, нині прийшли у взаємне протиріччя. Це територіальна цілісність та право на самовизначення. Батьки засновники ООН цей момент свого часу не врахували, а можливо спеціально внесли як компроміс», – зазначив він.

За його словами, якщо керуватися принципами зі Статуту ООН щодо права націй на самовизначення, то замість 193 країн-учасниць в ООН у світі з’явиться понад 500-600 держав.

«Звичайно, це буде хаос. Тому не визнаємо ні Тайвань, ні Косово, ні Південну Осетію, ні Абхазію. І, очевидно, цей принцип буде застосований щодо квазідержавних територій, якими, на наш погляд, є Луганськ та Донецьк», – додав Токаєв.

За його словами, таким чином росія навіть не спробує легітимізувати приєднання окупованих територій, вона просто братиме їх під свій контроль.

Читайте також

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко зазначив, що росія прискорює окупацію Донецької області й планує «юридично» оформити її анексію до 1 вересня.

Про це свідчить і той факт, що кремль має намір замінити ватажків «ДНР» та «ЛНР» російськими чиновниками.

Тим часом ватажок терористичної організації «ДНР» Дєніс Пушилін запросив у рф додаткові «союзницькі сили» для ведення бойових дій на Донбасі.

У Держдумі рф заговорили про ймовірність введення військ ОДКБ на тимчасово окуповані території України.

Раніше радник глави Офісу президента Олексій Арестович не виключив, що росія може оголосити захоплення Донбасу і частково півдня своєю перемогою у війні проти України. Москва має намір фактично анексувати ці території.