У Зеленського озвучили наслідки відмови надати Україні статус кандидата в ЄС

Якщо Євросоюз відмовиться надати Україні статус кандидата у члени ЄС, це продемонструє росії слабкість Європи та стане поганим сигналом українському народу, який бореться за своє виживання. Про це заявив радник президента України Володимира Зеленського Ігор Жовква у коментарі Euractiv.

На питання, чи переживає Україна, що у разі позитивного рішення ЄС путін може піти на нову ескалацію, Жовква відповів: 

«Не треба боятися того, що РФ зробить чи не зробить до чи після цього рішення. Потрібно думати про реакцію українців, що важливіше. Якою буде реакція українських солдатів у окопах, громадян?..Нездатність дати позитивну відповідь Україні в червні буде провалом і для всього ЄС, тому що це покаже, що ви не готові до рішучих рішень, надто слабкі, і це буде сигналом для Росії»

— Ігор Жовква
радник президента України Володимира Зеленського

Жовква нагадав, що Україна не просить про членство у ЄС – потрібен лише перший крок до нього. Радник Зеленського додав, що ЄС не запитував у України додаткові дані, і він сподівається, що це ознака того, що Брюссель «задоволений обсягом виконаної роботи» .Також Жовква відкинув будь-які альтернативні моделі розширення ЄС:

«Ми не говоримо, що у верховенстві закону чи якихось інших темах у нас досягнуто 100%, ми готові над цим працювати. Але це важко зробити під час війни.. Немає статусу «потенційного» кандидата. Ми не заслуговуємо на боснійський сценарій. Жодного «потенційного кандидата», жодного «кандидата у кандидата», жодного «напівкандидата». Тільки кандидатство»

— Ігор Жовква
радник президента України Володимира Зеленського

Радник президента додав, що рішення щодо статусу України буде 17 червня, ще до саміту ЄС 23-24 червня. Він підкреслив, що на Банковій «є оптимізм» з цього приводу, проте всі розуміють, що дебати в Єврораді «будуть значними».

Нагадаємо, Європарламент підтримав резолюцію, якою рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС на саміті 23-24 червня.

Раніше повідомлялося, що Європейський парламент буде рекомендувати лідерам країн Європейського Союзу надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС на саміті 23-24 червня. Також Європарламент радитиме закупити для України зброю для відбиття агресії рф.

На сьогодні три країни Європейського Союзу виступають проти надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, сім країн пропонують різні альтернативні варіанти.