Подоляк назвав завдання “мінімум” і “максимум” для України у війні з РФ

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповів про програми “мінімум” та “максимум” у російсько-українській війні.

Першу запропонував президент Володимир Зеленський, сказав Подоляк в інтерв’ю білоруському виданню “Зеркало”.

“Президент запропонував програму мінімум: російські війська відходять до позицій, які вони займали 23 лютого. Після – може початися мирний переговорний процес, де ми обговоримо всі претензії один до одного. Завдання максимум: територіальна цілісність у міжнародно визнаних кордонах України, програш Росії та її трансформація. Інакше вона весь час перебуватиме в пропагандистському угарі, реваншистських настроях і постійно прагнутиме відновити війну з новою інтенсивністю. У цьому проблема”, – сказав Подоляк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подоляк розповів, чи отримають добровольці з Білорусі українські паспорти

За його словами, війна триватиме стільки, скільки Україні буде потрібно на доведення необхідності відходу РФ з наших територій.

“Це дуже складно і важко, тому що кожен день докази вимагають життів крутих хлопців. Людина – дуже складна конструкція. Вона вкладає в себе, розвивається, вчиться, відкрита, конкурентна. Ці люди створюють додану вартість для держави. Наші люди такі. Але вони гинуть. Це означає, що ми втрачаємо те, що для України вкрай важливо. Це наш “золотий актив”. Я б хотів знайти механізм, який зменшить нашу ціну. Мені все одно, скільки платить РФ. Для нас це висока ціна. Але ми воюватимемо, поки Росія не програє”, – запевнив він.

1 червня Володимир Зеленський заявив, що на фронті щодня гинуть від 60 до 100 українських військових. Ще близько 500 осіб щодня отримують поранення. Такі ж цифри назвав міністр оборони Олексій Резніков.

Втрати російських окупантів 13 червня становили 32,3 тис. осіб, за даними українського Генштабу.