У Міноборони розповіли, що потрібно Україні для масштабного контрнаступу

Радник міністра оборони України Юрій Сак вважає, що для переходу у масштабний контрнаступ та звільнення захоплених рф територій Україні потрібно 100 західних реактивних систем залпового вогню. 

Наразі Україна отримала і вже використовує на передовій 150 гаубиць калібру 155 мм, однак їй усе ще потрібно більша кількость далекобійного озброєння, розповів радник глави Міноборони в інтерв’ю DW.

США заявили, що нададуть Україні чотири системи HIMARS. Великобританія заявила, що надасть Україні системи MLRS. Наразі Україні необхідно близько 100 таких систем, щоб мати можливість перейти в контрнаступ і звільнити нашу землю

— Юрій Сак
Радник міністра оборони України

Сак нагадав про обстановку у Сєвєродонецьку, де тривають важкі бої. За його словами, контратаки ЗСУ на даному напрямку могли б бути більш ефективними, якби Україна в найкоротший термін отримала важке озброєння.

Як повідомлялось, німецький виробник бойових машин піхоти готовий негайно доставити їх в Україну. Тим часом влада Німеччини заблокувала плани Іспанії передати Україні танки Leopard 2A4.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон може оголосити про постачання в Україну додаткового озброєння найближчими тижнями. Йдеться про самохідні гаубиці Caesar.