Військові злочини Росії у Харкові підтвердила Amnesty International

Російські окупанти обстрілювали житлові райони Харкова касетними бомбами і некерованими ракетами.

Їх застосування проти цивільного населення-військовий злочин, йдеться у звіті Amnesty International за підсумками детального розслідування.

Співробітники організації протягом 14 днів у квітні і травні вивчили обставини 41 російського удару по Харкову, в результаті яких загинули 62 і були поранені 196 осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відзначився звірствами в Сирії: назвали ім’я генерала РФ, який керував обстрілами Харкова

Були опитані 160 харків’ян, серед яких постраждалі від обстрілів, їх свідки, рідні жертв, а також лікарі, які лікують поранених. Amnesty International збирала і аналізувала докази на місці бомбардувань, вивчала різні цифрові носії інформації. В результаті AI задокументувала щонайменше 28 випадків невибіркових ударів по місту з боку Росії.

В ході дослідження було з’ясовано, що армія РФ, обстрілюючи житлові райони, багаторазово використовувала касетні боєприпаси типу 9n210/9n235, а також протипіхотні осколкові міни.

Зокрема, 15 квітня дев’ять людей загинули, а ще 35, у тому числі безліч дітей, були поранені під час обстрілу касетними бомбами вулиці Миру в Індустріальному районі Харкова.

Лікарі показали співробітниками AI витягнуті з тіл поранених металеві частинки, які свідчать про використання касетних боєприпасів, сказано в доповіді. На дитячому майданчику на місці обстрілу правозахисники також виявили осколки боєприпасів цього типу.

У ніч з 11 на 12 червня російські окупанти обстріляли оздоровчий дитячий табір у Чугуївському районі Харківської області.

Пошкоджені три корпуси табору.

Керівництво Харківської обласної прокуратури розпочало досудове розслідування за фактом порушення законів і звичаїв війни.

9 червня ворог тероризував Харків та область обстрілами з артилерії і реактивних систем залпового вогню. Під удар потрапив Шевченківський район міста, а також райони області.