Резніков розповів, як напередодні вторгнення ЗСУ перехитрили агресора

Навіщо Україна оголошувала навчання в У лютому були оголошені навчання, під час яких українська армія вийшла з пунктів постійної дислокації на позиції. У результаті ворог бомбив макети і порожні частини.

Про це розповів в інтерв’ю для The Economist міністр оборони України Олексій Резніков.

За його словами, основна хитрість полягала в тому, щоб в перші тижні лютого оголосити нібито звичайні військові навчання за аналогією з навчаннями росії та білорусі.

«Це був привід, який дозволив нам таємно вивести наші військові частини з місць їх постійної дислокації. Коли пішли удари, наші хлопці не були всі разом в одному місці, а були напоготові зі зброєю, боєприпасами і розкидані по країні», – зазначив Резніков.

Крім того, українська сторона встигла заховати свої системи ППО і бойові літаки, замінивши їх макетами. А новий закон про територіальну оборону дозволив озброїти за три дні близько 100 000 осіб. Не останню роль в самоорганізації українців зіграло рішення президента Володимира Зеленського залишитися в Києві. «Всі очікували, що президент втече і сформує уряд у вигнанні. Але у Зеленського був свій сценарій», – додав Резніков.

Нагадаємо, Резніков розповів, чи може війна закінчитися вже у цьому році.