Україні вдалося таємно вивезти військові частини – Резніков

Владі Україні вдалося вивезти військові підрозділи, щоб вони не постраждали під час ударів росіян.

Тактику розробили під час надсекретного планування перед повномашстабним вторгнення РФ в Україну, розповів міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю The Economist.

Основна хитрість полягала в тому, щоб оголосити “звичайні” військові навчання за аналогією з російськими та білоруськими у перші тижні лютого, розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не час розслаблятися: Резніков припустив, що світ змирився зі смертями українців

За словами Резнікова, ці “навчання” дозволили Україні розосередити військових. Тому після російських ударів наші військові зі зброєю були готові давати відсіч у різних куточках України.

“Це був привід, який дозволив нам таємно вивести наші військові частини з місць їхньої постійної дислокації. Коли пішли удари, наші хлопці не були всі разом в одному місці, а були напоготові зі зброєю, боєприпасами і розкидані по країні”, сказав він.

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович нагадав, хто першим попередив про повномасштабний напад Росії на Україну. Арестович наголосив, що про невідворотність війни ще восени заявив очільник Головного управління української розвідки Кирило Буданов. Також він пригадав, як 3 грудня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що напад практично неминучий.