Німецький міністр назвав самогубством вірити путіну й розміновувати порти

Для України буде самогубством без будь яких гарантій розміновувати свої порти, повіривши лише обіцянці путіна не нападати.

Про це заявив міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір під час візиту до Києва, пише Euractiv. Москва заявляла, що Кремль надасть безпечний прохід українським зерновозам через Чорне море в обмін на пом’якшення санкцій Заходу, і обіцяє не нападати на порти, скориставшись їхнім розмінуванням.

Виступаючи після зустрічі зі своїм українським колегою Миколою Сольським, Оздемір сказав, що поділяє скептицизм України щодо обіцянок росії.

«Довіра обіцянкам Путіна без надійних і ефективних військових гарантій була б самогубством для України», – вказав він.

Раніше українська сторона не схвалила так званий план Ердогана щодо вивезення українського зерна з Одеси морем. План нібито передбачає розмінування підступів до міста, далі турецький військовий супровід суховантажів до нейтральних вод та російський супровід – до Босфору.

Україна не збирається приставати на пропозицію путіна й лукашенка возити зерно через білорусь.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що зерно з України не може транспортуватися до Балтійських портів через територію білорусі. Адже інфраструктура для поставок може потім використовуватись для переміщення військ. До того ж, білоруський диктатор лукашенко дав зрозуміти, що підтримує агресію рф, а отже, про перевезення вантажів через цю країну не може бути й мови.

Напередодні стало відомо, що українські зернові пішли на експорт через румунський порт Констанца.