«Зламані мрії»: в Австрії проходить виставка про війну росії проти України

У Відні, у галереї Польського інституту, експонується виставка української художниці та дизайнерки Олени Літорелль (Helene Litorelle) «Зламані мрії. Щоденник війни з українського укриття».

Про це повідомляє пресслужба Посольства України в Австрії, пише Укрінформ.

«На виставці представлені роботи, які присвячені першим дням війни: враження художниці від київських бомбосховищ, її особисті думки та переживання, рішення рятуватися з маленьким сином від війни», – йдеться у повідомленні.

Фото: Галина Ільїна

Фото: Галина Ільїна

Фото: Галина Ільїна

Окрім щоденника, експонуються також попередні роботи художниці, які демонструють поточні події, такі, як пандемія COVID-19 та зміна клімату.

«Серед експонатів є і предмет, що нагадує про силу та волю до перемоги людей, які споконвіку жили на території України. Йдеться про макет хустки з образами легендарної скіфської пекторалі. Його Helene Litorelle допомогла створити Скарбниця Національного музею історії України, де зберігається цей мистецький шедевр», – зазначається у повідомленні.

Виставка організована Польським інститутом у Відні та за підтримки Посольства України в Австрії. Захід можна відвідати до 9 вересня 2022 року.

Читайте також:

Картину Марії Примаченко «Квіти виросли коло четвертого блока», яку раніше на благодійному аукціоні за 500 тисяч доларів придбав українець з-за кордону, передали Національному художньому музею України.

У відомому празькому виставочному комплексі «Голешовіце» відкрився 27 міжнародний книжковий і літературний ярмарок «Світ книги». Серед учасників ярмарку окремо в секції «Література як голос свободи» представлена Україна, гасло її програми «Єдині в наших спільних цінностях».

Раніше у Тель-Авіві провели перформанс «Ми лише цифри», щоб нагадати про геноцид в Україні.