Екскомандир “Азова” розказав невідомі досі подробиці обміну тілами загиблих

Третина загиблих захисників Маріуполя, яких Україна повернула додому – “азовці”.

Йде процес пізнання. Про це повідомив екскомандир полку “Азов” Максим Жорін у Telegram.

“Більшість цих тіл у дуже жахливому стані. Візуально упізнати їх неможливо. Патронатна служба “Азова” бере участь у цих процесах. Для того, щоб полегшити всім службам цю роботу”, – сказав він.

Жорін каже, що процес пізнання триватиме довго.

“Доведеться проводити складні експертизи, ДНК. Думаю, що цей процес займе кілька місяців”, – каже.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардепи пропонують змінити процедуру обміну військовополоненими

Він додає, що в Маріуполі досі залишається велика кількість загиблих. Переговори щодо обміну тривають.

“Щодо тих, кого вже обміняли: третина з них – “азовці”. Також є загиблі з усіх підрозділів, які захищали Маріуполь – морська піхота, поліція, СБУ, прикордонники. Це можна визначити по формі одягу, шевронах. Але щоб ідентифікувати кожного потрібно багато часу”, – каже.

Жорін додає, зараз вкрай важливо не забувати і про полонених героїв, які зараз знаходяться під контролем Російської Федерації. Їх потрібно повернути додому.

“Вони чекають. Це ті люди, які зробили надлюдські зусилля для того, щоб не тільки захищати Маріуполь. А й для того, щоб російська армія відступила від Києва або Сум, Чернігова. Намагайтесь не дати всім іншим забути про те, що нам додому треба повернути абсолютно кожного героя, який нас захищав”, – наголосив Жорін.

Російські окупанти передали перші тіла українських захисників, які загинули на металургійному заводі “Азовсталь” у Маріуполі. Обмін відбувся 4 червня на лінії фронту в Запорізькій області у форматі 160 на 160.

Щонайменше 52 з цих тіл вважаються останками бійців полку “Азов”. Тіла бійців вже доставили до військового госпіталю в Києві. Там проводять аналіз ДНК для ідентифікації, повідомив екскомандир “Азова” Максим Жорін.

У полоні у російських окупантів перебуває понад 2,5 тис. українських захисників з Азовсталі. Їхнім визволенням займається ГУР Міноборони.