Мінфін прокоментував збільшення податків

Наразі в Україні розглядається повернення ставок ПДВ на імпорт та ввізних мит. Інші податки поки залишаться без зміни, але у випадку затяжної війни повернуть попередні ставки.

Про це в ефірі телемарафону сказав міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє Укрінформ.

«Ми не передбачаємо збільшення податків, не передбачаємо жорстких умов їх сплати. Ми хочемо відновити нормально працюючу податкову систему, митну систему з тим, щоб мати можливість збалансувати бюджет», – сказав Марченко.

За його словами, на першому етапі йдеться про повернення ставок ПДВ на імпорт та ввізних мит. Марченко вважає, що це допоможе підтримати український бізнес.

Водночас, зауважив міністр, у разі затяжної війни потрібно буде повернутися до системи оподаткування, яка діяла до 24 лютого.

«Це є рішення вимушене», – додав він.

Марченко підкреслив, що інших варіантів фінансування армії, крім сплати податків, у держави немає. Україна не може постійно позичати кошти для утримання війська.

Раніше повідомляли також, що держбюджет за січень-квітень 2022 року виконано з дефіцитом у сумі 146,6 млрд гривень.  У квітні 2022 року до загального фонду держбюджету надійшло 76,2 млрд гривень. Це становить 74% від надходжень березня (103,4 млрд гривень).

Джерелами фінансування держбюджету від початку повномасштабної війни росії проти України є військові облігації та допомога – усього за понад два місяці надійшло 338 млрд грн. Найбільше профінансував держбюджет Нацбанк – регулятор «надрукував» через викуп військових облігацій 100 млрд грн. Ще 65 млрд грн надійшло від продажу військових ОВДП іншим інвесторам.