“Елітні” російські десантники зазнали в Україні повного провалу – британська розвідка

Повітряно-десантні війська Росії ВДВ були активно задіяні в кількох помітних тактичних невдачах з початку російського вторгнення.

Це включає в себе спробу наступу на Київ через аеродром Гостомель у березні, зупинку руху біля Ізюма з квітня. Також невдалу переправу через річку Сіверський Донець, пише Міноборони Великої Британії у Twitter.

Російська доктрина передбачає направлення ВДВ на одні з найскладніших операцій. ВДВ чисельністю 45 тис. чоловік здебільшого складається з професійних солдатів-контрактників. Їх члени мають елітний статус і отримують додаткову оплату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти з новою силою вгатили по Лисичанську і Сіверськодонецьку: показали наслідки

“ВДВ використовувалися для виконання завдань, які краще підходять для важкої бронетехніки. Зазнали важких втрат під час кампанії. Його неоднозначні показники, ймовірно, відображають стратегічно неправильне управління цим потенціалом і нездатність Росії забезпечити перевагу в повітрі”, – йдеться у повідомленні.

Розвідники зазначають, що неправильне використання ВДВ в Україні показує, як значні інвестиції Путіна у збройні сили протягом останніх 15 років призвели до незбалансованості загальних сил.

Нездатність передбачити опір українців і подальше самовдоволення російських командирів призвели до значних втрат у багатьох елітних підрозділах Росії.

Найближчими днями російські окупанти можуть почати наземний наступ для захоплення Сіверськодонецька. Американські аналітики повідомляють про зміну ведення тактики боїв. Там зазначають, що російські війська визначили пріоритетне просування на схід і захід від Попасної, щоб перерізати українські наземні лінії комунікації на південний захід від Сіверськодонецька та завершити оточення Луганської області.