У НАТО заявили про відсутність прогнозів щодо закінчення війни в Україні

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначає, що війна між РФ та Україною перейшла у «війну на виснаження» і ніхто не може з певністю спрогнозувати, як і коли вона закінчиться.

Столтенберг в інтерв’ю Rzeczpospolita зазначив, що після 13 тижнів війни очевидно, що Росія допустила серйозні стратегічні прорахунки зі своїм початковим задумом кампанії, а Україна довела свою готовність і спроможність чинити опір – завдяки мужності й професіоналізму військових та західній допомозі навчанням і зброєю.

«Війни є непередбачуваними, і ніхто не може з певністю сказати, коли і як закінчиться ця війна», – зауважив генсек НАТО.

Він повторив свої слова про те, що зараз Альянс вбачає своєю ціллю подальшу підтримку України і водночас запобігання ескалації війни.

«На початку підтримка надходила в основному зброєю радянських часів, але тепер ми надаємо більше натівської зброї, для використання якої потрібно навчатися. Альянс є активним учасником групи підтримки України під лідерством США, яка зустрілася вперше на авіабазі «Рамштайн»… І найперше завдання НАТО – допомогти надавати підтримку – і протягом тривалого часу. Тож я закликаю союзників поповнювати поставки – тому що це все більше стає війною на виснаження», – зазначив Столтенберг.

Він повторив свої аргументи про запобігання ескалації, зазначивши, що якби війна переросла у пряму повномасштабну війну між НАТО і Росією, це завдасть ще більше лиха, ніж війна вже завдала в Україні.

«Нам потрібно поводитися так, щоб не доводити до ескалації. І ми це робимо, зокрема – наголошуючи, що ми надаємо підтримку Україні, але НАТО не є воюючою стороною. Ми підтримуємо Україну у реалізації її право на самозахист, передбачене Хартією ООН», – зазначив Єнс Столтенберг.

Другий момент запобігання ескалації, додав він – нарощування військової потуги на східному флангу Альянсу, щоби у Кремлі не зробили хибної оцінки щодо готовності НАТО захищати усіх союзників. За словами Столтенберга, зараз це 40 тисяч військових під прямим командуванням НАТО, підсилені значними морськими і повітряними силами, а загальна кількість американських військових у Європі після 24 лютого зросла на 30 тисяч осіб – до 100 тисяч, з яких більшість дислокуються у східних країнах-членах.

Нагадаємо, колишній спецпредставник США в Україні Курт Волкер заявив, що Україна після війни повинна вступити до НАТО. На його думку, Альянс змінить попереднє негативне ставлення до її членства.

За даними соцопитування, 42% українців вважають, що замість членства в НАТО, Україна може отримати гарантії безпеки від таких держав, як США, Велика Британія, Німеччина, Франція тощо.

Крім того, за даними дослідження, 82% українців не готові віддати частину територій для досягнення миру у війні з РФ.