Біль при п’ятковій шпорі знімає капуста з медом

 П’ята так боліла, що здавалося, ніби наступаю на скло, каже 59-річна Юлія Златовська з Дніпра. Спробувала купу медичних процедур, але шпору так і не вилікувала.

Кістковий наріст на п’яті виникає через плоскостопість, вагітність, зайву вагу чи захворювання, що порушують кровообіг. Першим проявом недуги є дискомфорт при ходьбі та різкий біль у п’яті, особливо вранці.

 Баба Оксана порадила робити на ніч капустяно-медові компреси, продовжує. Вирізаю під розмір п’яти листок капусти. Занурюю у окріп на 2 хвилини, дістаю і змащую чайною ложкою меду. Прикладаю до хворого місця й замотую бинтом. Уранці промиваю ногу під теплою водою. Повторюю процедуру протягом трьох днів.

Удень зменшує біль і знімає набряк яблучним оцтом. Змочує тканину та прикладає до шпори на 15 хв. Повторює протягом тижня.

 Щоб змогла нормально ходити на роботу, донька купила ортопедичні устілки. З ними простіше пересуватися.

Спеціальні устілки та підп’ятники зменшують навантаження на п’яту й покращують кровообіг. Фіксують зв’язки в потрібному положенні та зменшують навантаження на колінний і тазостегновий суглоби. Коштують від 100 грн.

“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”