Близько 40% українців вважає, що безпеку країни забезпечить лише вступ до НАТО

У середині травня 42% українців вважають, що в нинішніх умовах може бути прийнятно замість НАТО отримати гарантії безпеки від таких держав, як США, Велика Британія, Німеччина, Франція тощо.

Але водночас 39% продовжують наполягати, що лише вступ до НАТО зможе забезпечити безпеку Україні і тому відмовлятися від цього не можна, свідчать дані опитування КМІС.

При цьому, 19% респондентів або не визначилися зі своєю думкою, або взагалі не погодилися з жодним із цих тверджень.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування 13-18 травня 2022 року серед 2000 респондентів. Опитування не проводилося на території окупованого Росією Криму та Донбасу, а також з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Раніше підтримка створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі, Великобританії зросла до 85%. У березні підтримка такого союзу була вища, ніж підтримка інтеграція України з НАТО (72%).

Окрім того, за даними дослідження, 82% українців не готові віддати частину територій для досягнення миру у війні з РФ.

До початку вторгнення Росії близько 80% респондентів не відчували необхідності володіти вогнепальною зброєю. Натомість сьогодні 44% хотіли б бути власниками вогнепальної зброї і боєприпасів до неї.

Раніше опитування показало, що лише 5% мешканців України вважають себе росіянами за національністю. Це рекордно низький показник за весь час проведення подібних досліджень.