Синод ПЦУ створив нову Києво-Печерську Лавру у складі української церкви

Священний синод Православної церкви України на засіданні у понеділок, 23 травня, ухвалив рішення щодо створення нової релігійної організації у складі ПЦУ.

«За пропозицією Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, синод вирішив утворити у складі релігійного об’єднання Української православної церкви (Православної церкви України) релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра» (чоловічий монастир) Української православної церкви, затвердив її статут та визначив, що вона має безпосереднє пряме підпорядкування Предстоятелю Православної церкви, як своєму Священноархімандриту (настоятелю)», – повідомляє прес-служба ПЦУ.

Наголошується, що рішення було ухвалено з урахуванням особливого значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври як святині всеукраїнського та світового значення, а також з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського патріархату.

«Синод також просив предстоятеля звернутися до Кабінету Міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для здійснення богослужінь та ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ (ПЦУ)», – зазначається у повідомленні.

Зазначимо, Православна церква України вважає діяльність української філії РПЦ – так званого Московського патріархату сприянням російській агресії проти України: УПЦ МП задовго до створення Української церкви просувала ідеологію «русского мира».

Синод РПЦ в Україні (так званий Московський патріархат) заявив, що створення Православної церкви України є однією з причин «гріховного» російського вторгнення.

У квітні ПЦУ канонізувала гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Прославлення у лику святих на загальноцерковному рівні вперше відбулось в Софії Київській.