Рада Європи може провести 4-й у своїй історії саміт через війну росії проти України

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич ініціювала проведення саміту глав держав та урядів у зв’язку з війною росії проти України.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на виступ Генерального секретаря на сесії Комітету міністрів РЄ.

Настав момент проведення 4-го саміту глав держав та урядів Ради Європи. Так, для цього потрібен зміст. Але що може бути суттєвішим, ніж відновлення миру в розореній війною Європі та підтримка нашої держави-члена України?, – сказала Пейчинович-Бурич.

Суттєвіше, ніж забезпечення того, щоб весь наш континент, включаючи Європейський Союз, дотримувався Європейської конвенції про права людини? Чи підтримувати країни, у тому ті, що безпосередньо зазнали російської агресії, в їхніх євроінтеграційних процесах, часто з-за меж ЄС? Чи працювати з громадянським суспільством у Росії та Білорусі, розширюючи права та можливості тих, хто не згоден із жорстокою політикою агресії, яку проводять їхні політичні лідери? Ці виклики є запропонованим мною порядком денним Саміту, – сказала вона.

Пейчинович-Буріч не уточнила коли і де може пройти саміт.

В історії Ради Європи було три саміти лідерів країн-членів. Перший відбувся у Відні 1993 року, після падіння Берлінської стіни та виникнення нових демократій у Центральній та Східній Європі. Він підтвердив політику відкритості та розширення Ради, а також розпочав реформу Європейської конвенції про права людини, щоб зробити її більш ефективною.

Другий був проведений у Страсбурзі у 1997 році, щоб надати нового імпульсу захисту прав людини; саміт ухвалив рішення про призначення Комісара Ради Європи з прав людини.

Третій саміт пройшов у Варшаві у травні 2005 року. Лідери тодішніх 46 держав-членів переглянули пріоритети організації, ухваливши декларацію та план дій, спрямованих на зміцнення ключової місії Ради із захисту та просування прав людини, демократії та верховенства закону.

Нагадаємо, у березні Комітет міністрів на позачерговому засіданні виключив Росію з переліку членів Ради Європи.

Також Рада Європи вирішила припинити відносини із владою Білорусі.

Генеральний директорат з прав людини і верховенства права Ради Європи створив експертну групу для підтримки Офісу генерального прокурора України у розслідуванні воєнних злочинів.

9 травня Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович Бурич прибула з візитом в Україну. Вона побувала на Київщині та відвідала Бородянку та Ірпінь.