Два конкуренти Роскосмосу: Boeing успішно запустив на МКС космічний корабель

Компанія Boeing здійснила успішний запуск капсули Starliner на МКС. Ця капсула доставлятиме астронавтів NASA на орбіту.

30 травня 2020-го відбувся перший пілотований політ капсули Crew Dragon приватної компанії SpaceX, яка дозволила NASA відмовитися від дорожчих запусків на кораблях Союз.

Паралельно з SpaceX свою капсулу для NASA готувала компанія Boeing. Але на етапі фінальних тестів у 2020 році проект затягнувся, і Ілон Маск встиг підготувати свій корабель швидше, ніж конкуренти з аерокосмічного та оборонного гіганта США.

Проте в ніч із 19 на 20 травня корабель Boeing Starliner успішно запустили до МКС у межах першої роботизованої місії.

Капсулу доставили на орбіту за допомогою ракети-носія ULA Atlas V, яка стартувала з мису Канаверал у Флориді.

Місія OFT-2 мала показати, що космічний корабель Boeing готовий до відправки астронавтів NASA на МКС. Тепер у США є як мінімум два сучасні космічні кораблі проти одного російського Союзу, розробленого в 1960-х.

«У нас був добрий вихід на орбіту. Starliner йде на стабільній круговій орбіті на шляху до Міжнародної космічної станції», — сказав Джош Барретт із Boeing під час веб-трансляції NASA TV.

Starliner має пристикуватися до МКС увечері 20 травня. Усередині корабля встановлено макет астронавта з датчиками для відстеження показників польоту. Астронавти на борту МКС зустрічатимуть ляльку Ройзі та транслюватимуть подію онлайн.

Starliner також привезе астронавтам понад 180 кг корисного навантаження, більшу частину якого складають продукти харчування. У NASA заявили, що Starliner, швидше за все, залишиться на стиковці з космічною станцією протягом чотирьох-п’яти днів, залежно від погодних умов на траєкторії спуску корабля та на місці посадки.

Корабель має приземлитися у західній частині США, використовуючи комбіновану систему парашутів та подушок безпеки. Після цього капсулу ретельно вивчать представники NASA та Boeing для подальшої сертифікації польотів з екіпажем.