Прем’єр Нідерландів озвучив корисну ідею щодо відбудови України

Намір Європейського Союзу надати допомогу для відбудови України є позитивним рішенням, але цю допомогу слід пов’язати з реформами.

Про це заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте після зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, повідомляє видання Spiegel.


Марк Рютте
прем’єр-міністр Нідерландів

«Важливо поєднувати допомогу у відбудові з реформами, необхідними для ще більшого наближення України до ЄС»

Напередодні Європейська комісія запропонувала створити новий механізм під назвою «Відбудувати Україну» (Rebuild Ukraine), як основний інструмент підтримки відновлення України після війни.

Наразі російська агресія продовжується і загальні потреби у відновленні України поки що невідомі. Проте важливо вже зараз розробити основні складові міжнародних зусиль з післявоєнного відновлення України, відзначила комісія.

За планом, значний акцент у функціонуванні механізму буде зроблено на реформах у сфері верховенства права та боротьбі з корупцією, а інвестиції, приведені у відповідність до кліматичних, екологічних та цифрових політик і стандартів ЄС, допоможуть Україні стати сильнішою та стійкішою після руйнівного російського вторгнення.

Додамо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував країнам ЄС створити спеціальний фонд для відновлення України після війни. Фонд солідарності потребуватиме фінансування на мільярди євро.

Віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс заявив, що Україна потребує від 500 до 600 мільярдів євро на реконструкцію зруйнованої російською війною інфраструктури.

Європейський Союз разом з урядом України провів первинну оцінку того, наскільки масштабною і дорогою може бути реконструкція країни. Єврокомісар з економічних питань Паоло Джентілоні зазначив, що відновлення України після завершення війни з Росією, стане завданням цілого покоління.