Індекс Доу-Джонса втратив понад 1100 пунктів: черговий обвал на ринку США

Після нетривалого раллі, на фондових ринках США знову стався обвал.

Про це повідомляє Ліга.Фінанси з посиланням на CNBC.

Промисловий індекс Доу-Джонса впав на найбільші з червня 2020 року 3,57%, втративши понад 1100 пунктів за добу; індекс S&P 500 – на 4,04%, причому лише вісім компаній із 500 закінчили день у «зеленій» зоні; Nasdaq Composite – на 4,73%.

Сектор обвалився після публікації квартальних звітів Target і Walmart. Результати торговельних мереж виявилися значно гіршими, ніж очікували на Волл-Стріт. Відтак через збільшення витрат на пальне і зарплати та проблеми з логістикою падіння спровокував ритейл.

Через це акції Target у середу подешевшали на 24,9%, а Walmart – на 6,8% (після падіння у вівторок на 11%). За ними впали Amazon, Best Buy, Dollar General, Dollar Tree, Macy, Kohl, Lowe та значна низка інших компаній.

«Результати ритейлу очевидно свідчать, що епоха високих темпів зростання змінюється обмеженішою споживчою економікою. Це призведе до скорочення чистого прибутку. Інвестори стурбовані, тому що не бачать розв’язання проблем найближчим часом, тож перспективи зростання в майбутньому слабшають», – цитує Washington Post аналітика Ніла Сандерса з GlobalData Retail.

Черговою проблемою стали мляві показники роздрібної торгівлі, з якою зіткнулися ринки у 2022 році після початку широкомасштабної війни росії проти України з її численними наслідками, порушеної логістики, стрімкої інфляції та досі не подоланих наслідків пандемії коронавірусу.

З початку року індекс Доу-Джонса впав на 14%, S&P 500 – на 18%, а Nasdaq Composite – понад 28%.