«Шукаємо інші варіанти»: Єрмак звинуватив НАТО в подвійних стандартах

Північноатлантичний альянс (НАТО) на сьогоднішній день є єдиним інститутом, що здатен надати надійну безпекову підтримку своїм членам. Однак для України Альянс лише «підтримує ілюзію відкритих дверей».

Про це заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак, виступаючи у Chatham House на дискусії «Підтримуючи Україну: чи робить Захід достатньо», повідомляє ТСН.

Він зазначив, що через національний егоїзм низки держав, Альянс продовжує політику подвійних стандартів, підтримуючи «ілюзію відкритих дверей для України, широко розкриваючи їх іншим країнам».


Андрій Єрмак
глава Офісу президента

«У таких обставинах ми змушені шукати інші варіанти. Шукати їх разом із нашими партнерами»

Також керівник ОП пояснив, чому саме зараз важливо якнайшвидше вступити до Європейського Союзу.

«Ми не бачимо альтернативи членству в ЄС. Будь-які пропозиції щодо його замінників. Які ми чули останнім часом, вважаємо за визначенням неприйнятними. Інтеграція в ЄС для нас є не лише способом модернізації та реформування держави і збільшення ВВП, а й одним із факторів запевнення нашої безпеки»

— Андрій Єрмак,
глава Офісу президента

Єрмак повідомив, що Україна не бачить Росії серед гарантів безпеки, адже вона ніколи не дотримується міжнародних договорів. Він пояснив, що спільною метою України та держав-гарантів має бути стримування Росії від агресії у майбутньому. За його словами, Україна наполягає, щоб майбутні гарантії безпеки мали юридичний характер і були ратифіковані всіма учасниками.

«Передусім це означає забезпечення обороноздатності України. Ми продемонстрували всьому світу, що здатні протистояти ворогу, що переважає за силою. Тож у майбутньому розраховуємо, що гарантії знімуть усі політичні застереження в обмеженнях на постачання Україні озброєнь і сприятимуть швидкому відновленню та підтримці її оборонного потенціалу»

— Андрій Єрмак,
глава Офісу президента

Він додав, що ще одним ключовим фактором системи гарантій безпеки, має залишатися тривала і гнучка санкційна політика.

Нагадаємо, посол України в Німеччині Андрій Мельник озвучив переваги вступу до НАТО для нашої країни. На його думку, це може знизити ризики ядерної війни і буде стримувати президента росії владіміра путіна від нападу.

Тимчасово повірена США в Україні Крістіна Квін не виключила, що Україна може стати членом НАТО без етапу Плану дій щодо членства – як Фінляндія та Швеція. За її словами, ця процедура насправді не є обов’язковою під час вступу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що українське військо має непогані шанси перемогти російського агресора.