Макрон озвучив підступну загрозу війни в Україні

Франція не виключає, що війна в Україні може поширитися на сусідні країни.

Про у четвер, 19 травня, заявив президент Франції Емманюель Макрон під час його спільного брифінгу з президентом Молдови Майєю Санду в Єлисейському палаці.


Емманюель Макрон
Президент Французької Республіки

«Недавні інциденти у Придністров’ї демонструють, що не можна виключати поширення конфлікту на сусідні країни»

За його словами, Франція, «має намір з особливою увагою стежити за ситуацією з регіональною безпекою та будь-яким можливим посяганням на суверенітет та територіальну цілісність Молдови».

Нагадаємо, 25 квітня у Тирасполі – столиці невизнаної «Придністровської Молдавської Республіки», – пролунала серія вибухів у будівлі т.зв. «Міністерства державної безпеки». На фото з місця інциденту помітили відстріляні тубуси від гранатометів, що перебувають на озброєнні виключно російської армії.

На цьому провокації не завершилися. Вранці 26 квітня прогриміли два вибухи у селищі Маяк Гріоріопольського району. Вони зруйнували дві антени, що транслювали російське радіо. Перший вибух прогримів о 6:40, другий – о 7:05. Жертв і постраждалих немає.

Також сталися вибухи і виникла пожежа на військовому аеродромі біля села Паркани у передмісті Тирасполя.

За даними росЗМІ, «влада» Придністров’я розпочала підготовку до проведення «миротворчої операції». У регіоні не виключене оголошення мобілізації.

У «ПМР» почалася масштабна підготовка до скупчення сил і засобів з метою атаки вбік Одеси.

В Міноборони України зазначили, що Придністров’я може стати майданчиком для ударів по території України за прикладом білорусі.

Водночас, «президент» невизнаної «Придністровської Молдавської Республіки» Вадим Красносельський заперечив чутки про намір напасти на територію України.

Тим часом президент Молдови Майя Санду не бачить загроз безпеці в її країні. На її думку, сьогодні Молдові нічого не загрожує.

Санду також не бачить «неминучої» загрози заворушень, незважаючи на провокації проросійських сепаратистів у невизнаному Придністров’ї, але розробляє плани дій на випадок «песимістичних сценаріїв».

Водночас, Європейський союз має намір надати Молдові додаткове військове обладнання.