В ЗМІ назвали нові загрози для світової економіки через війну в Україні

Світова економіка дедалі більше піддається загрозі стагфляції. Це нагадує випробування 1970-х років і є проблемою для світових фінансових керівників, які долають наслідки війни в Україні.

У разі різкого уповільнення економіки Китаю та обіцянки Федеральної резервної системи придушити інфляцію, небезпеки, що з цього випливають, посилюються, пише Bloomberg.

Міністри фінансів та керівники центральних банків G7 прямо висловлюють занепокоєння тим, що стагфляцію більше не можна зупинити.

«Війна в Україні має додаткові наслідки для економіки. Це означає підвищення інфляції разом із втратою імпульсу відновлення після пандемії. Нам доведеться обговорити, що ми можемо зробити, щоб уникнути сценаріїв стагфляції», – заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер.

Це послідувало за коментарями його колеги зі США, міністра фінансів Джанет Йеллен, про те, що «вищі ціни на продукти харчування та енергоносії викликають стагфляційні ефекти, а саме знижують виробництво та витрати і підвищують інфляцію в усьому світі».

Згубна потрійна комбінація зростаючої інфляції, уповільнення зростання і зростання безробіття – це найгірший сценарій для центральних банків і законодавців, яким доведеться вибирати, з якою хворобою боротися, пише видання.

Ціни стають головним противником політиків, навіть якщо ця битва стримає попит та підвищить безробіття.

Хоча перспективи глобальної рецесії залишаються низькими, принаймні цього року, темпи подій застають політиків та інвесторів зненацька, оскільки фінансові ринки падають, а прогнози зростання продовжують переглядатися у бік зниження.

Голова ФРС Джером Пауелл також заявив, що продовжуватиме підвищувати ставки доти, доки не з’являться «чіткі та переконливі» докази того, що інфляція відступає.

Тим часом зростання цін у Великій Британії досягло 40-річного максимуму, і керуючий Банку Англії Ендрю Бейлі попередив, що зростання цін на продукти харчування може мати «апокаліптичні» наслідки для всього світу.

18 травня індекс S&P 500 впав на 4%, що стало найбільшим одноденним падінням з 2020 року. Його падіння на 17% від початку року – найгірший початок року з 1940-х років.

Найбільший шок походить від Китаю, де аналітики продовжують знижувати свої прогнози. Standard Chartered, Goldman Sachs Group та Citigroup знизили прогнози зростання цього тижня, як і Bloomberg Economics, який тепер прогнозує зростання лише на 2% протягом року порівняно з попереднім прогнозом 3,6%.

У 2022 році ВВП України впаде на 39% за умови затяжної війни до кінця року, а за умови перемир’я – на 20%, заявив голова Dragon Capital Томаш Фіала.

Міністерка торгівлі Великобританії Енн-Марі Тревелян має намір представити план «депунізації» глобальної економіки. Згідно з планом Тревелян, «зелені» торговельні угоди здатні допомогти покласти край залежності світу від російських нафти та газу та «депутінізувати» світову економіку.

Швидке відновлення економіки можливе: лише за умови завершення воєнних дій і масштабної підтримки партнерів. Такими є умови швидкого відновлення України вже у 2023 році. У 2022 році економіка впаде не менше, ніж на третину, зазначають в Нацбанку.