Європарламент висунув ультиматум європейським друзям путіна

Європарламент у четвер ухвалив резолюцію, у якій закликав ексканцлера Німеччини Герхарда Шредера та колишню міністерку закордонних справ Австрії Карін Кнайсль звільнитися з ради директорів Роснєфті, інакше їм загрожуватимуть санкції.

Як йдеться в ухваленій резолюції, Європарламент закликає країни-члени «розширити список осіб, на яких поширюються санкції ЄС, європейськими членами правління великих російських компаній і політиків, які продовжують отримувати російські гроші».

Рішення Європарламенту не є зобов’язувальним, але воно очевидно посилить тиск на керівництво Європейської комісії, яке розробляє санкційні списки. Досі ЄС утримувався від запровадження санкцій проти власних громадян.

Нагадаємо, у Німеччині окремі політики від ХДС, «Зелених» та Вільних демократів висловилися за те, щоб запровадити заходи проти ексканцлера Герхарда Шредера. 

Герхард Шредер керував урядом ФРН у 1998 — 2005 роках, з 2017 року очолює раду директорів нафтової компанії «Роснефть». Також він обіймає посаду голови комітету акціонерів компанії Nord Stream AG, яка управляє газопроводом «Північний потік-2».

Нагадаємо, у грудні 2017 року Шредер заявив, що Заходу настав час скасовувати санкції проти країни-окупанта Російської Федерації, незважаючи на те, що кремлівський режим саботує будь-яке виконання мінських угод щодо Донбасу.