Денісова заявила, що окупанти незаконно видають паспорти рф жителям ОРДЛО

Відтепер РФ видає громадянство й тим мешканцям ОРДЛО, які не мають «паспортів» так званих «Л/ДНР», а також депортованим до Росії українцям

Про це в телеграмі повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.


Людмила Денісова
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини

«РФ здійснює незаконну паспортизацію жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей за прискореною процедурою! Відтепер подати заяву на отримання громадянства рф мешканці ОРДЛО можуть без так званого паспорта незаконних псевдрдержавних формувань»

Обов’язковими є наявність паперового чи  ID-паспорта громадянина України та реєстрація в ОРДЛО. У разі реєстрації необхідно надати адресну довідку, які підтверджує проживання на тимчасово окупованій території. Також росіяни спрощують подачу заяви на отримання російського громадянства для депортованих до РФ українців.


Людмила Денісова
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини

«Всі українці, які примусово отримали російські паспорти залишаються  громадянами України. Наша держава не визнає жодних російських документів, які нав’язала РФ. Своїми діями окупант продовжує порушувати положення IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни»

Омбудсман звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти.