ЄС запропонували створити фонд солідарності для відновлення України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував країнам ЄС створити спеціальний фонд для відновлення України після війни. Фонд солідарності потребуватиме фінансування на мільярди євро.

ЄС повинен почати «закладати основу для фонду солідарності, що фінансується за рахунок внесків ЄС і його партнерів», сказав Олаф Шольц, звертаючись до парламенту Німеччини перед зустріччю лідерів ЄС, пише Reuters.

Президент Франції Еммануель Макрон мав рацію в тому, що вступ України до ЄС не буде питанням декількох місяців або років, а це означає, що тим більше важливо зосередитися на прагматичній, негайній підтримці, відзначив канцлер Німеччини.

«Відновлення зруйнованої інфраструктури і пожвавлення української економіки обійдуться в мільярди», – сказав він.

Україна потребує від 500 до 600 мільярдів євро на реконструкцію зруйнованої російською війною інфраструктури, заявив віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

Євросоюз разом з урядом України провів первинну оцінку того, наскільки масштабною і дорогою може бути реконструкція країни. Єврокомісар з економічних питань Паоло Джентілоні відзначив, що відновлення України після завершення війни з Росією стане завданням цілого покоління.