Світовий банк виділить $30 млрд, щоби врятувати світ від продовольчої кризи

Світовий банк виділить $30 млрд, щоб допомогти впоратися з продовольчою кризою.

Напад РФ на Україну вже призвів до припинення експорту більшої частини зерна з регіону, пише Reuters.

Росія заблокувала експорт української сільськогосподарської продукції з портів Чорного моря і ввела внутрішні експортні обмеження.

Більшість ресурсів направлять в Африку і країни Близького Сходу, Східну Європу і Середню Азію, а також Південну Азію. Цим регіонам більше за інших загрожує продовольча криза.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україні нададуть $1,492 млрд для виплати зарплат

“Зростання цін на продовольство надає руйнівний вплив на найбідніші та вразливі верстви населення”, – йдеться в заяві президента Групи Світового банку Девіда Малпасса.

У банку заявили, що нові проєкти будуть підтримувати сільське господарство, соціальний захист для пом’якшення наслідків підвищення цін на продовольство для бідних, а також проєкти з водопостачання та іригації.

Європейський банк реконструкції та розвитку також планує виділити 500 млн євро на продовольчу безпеку та фінансування торгівлі сільськогосподарською продукцією. Україна отримає 200 млн євро, а сусідні з нею країни розділять 300 млн євро.

Також щомісячно Світовий банк надаватиме Україні майже $200 млн. Вони будуть направлені на оплату праці державних службовців і вчителів.