Арестович пояснив, чому воєнний стан хочуть продовжити до кінця літа

До осені війна з Росією навряд чи закінчиться. Тому президент пропонує продовжити воєнний стан на 90 днів – до кінця літа.

Про це в інтерв’ю 24 каналу заявив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

На його переконання, «кожного разу» продовжувати воєнний стан на 30 днів – це давати хибні надії українцям.


Олексій Арестович
радник глави Офісу президента України

«Мені цілком зрозуміло, що до осені ця війна наряд чи закінчиться»

Він також упевнений, що із суспільством під час війни необхідно вести чесну комунікацію. Він додав, що воєнний стан можна скасувати у будь-який момент. Натомість його можуть зберегти на окремих ділянках і після перемоги у війні.

За словами Арестовича, усе тому, що після війни стартує відновлення країни, одним з головних завдань цього процесу є розмінування. Він додав, що по країні дуже багато нерозірваних боєприпасів.

«За світовим законом, день війни – це 3 дні розмінування. Це буде ще роками продовжуватись. І навіть після перемоги зберігатиметься певна небезпека, частини охоронятимуть державний кордон, не всі військові одразу повернуться у пункти постійної дислокації»

— Олексій Арестович,
радник глави Офісу президента України

Нагадаємо, воєнний стан на всій території України запровадили 24 лютого, у день повномасштабного вторгнення рф в Україну. Він мав тривати до 26 березня.

Згодом його продовжили ще на 30 діб – до 25 квітня.

21 квітня Верховна Рада продовжила воєнний стан ще на 30 діб – до 25 травня. 25 квітня відповідний закон був опублікований і набрав чинності.

Сьогодні, 18 травня, президент Володимир Зеленський підписав указ про продовження воєнного стану на 90 днів – із 24 травня по 23 серпня.

Документ набуде чинності після ухвалення Верховною Радою відповідного закону.