США захистять Швецію та Фінляндію до їхнього вступу в НАТО – Байден

Сполучені Штати будуть стримувати потенційну агресію проти Фінляндії та Швеції на їх шляху до Північноатлантичного альянсу.

Про це заявив американський президент Джо Байден, повідомляє офіційний сайт Білого дому. Байден гаряче підтримав фінську та шведську заявки на вступ у НАТО. Він також запропонував обом державам захист США на випадок агресії до набуття членства.

«Поки їхні заявки на вступ до НАТО розглядаються, Сполучені Штати працюватимуть з Фінляндією і Швецією для збереження пильності щодо будь-яких загроз нашій спільній безпеці, а також стримувати та протистояти агресії чи загрозі агресії», – сказав Байден.

Він додав, що з нетерпінням чекає на зустріч із лідерами обох країн – фінським президентом Нііністьо та шведською прем’єр-міністеркою Андерссон. Візит запланований на 19 травня.

«НАТО гарантує безпеку мільярда людей у Європі та Північній Америці, об’єднаних нашою спільною відданістю демократичним принципам і нашим поглядам на мир і процвітання у Європі та по всій планеті. Моя відданість НАТО та статті 5 (напад на будь-яку з держав-членів альянсу розглядається як напад на них усіх – ред.) є залізобетонною», – додав президент США.