Програму оренди держмайна відновлено: які пільги передбачено

Уряд відновив програму оренди державного майна, передбачивши пільги та знижки на час воєнного стану.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на пресслужбу Фонду держмайна.

Кабінет міністрів ухвалив відповідне рішення 17 травня 2022 року.

Прийнятий порядок також надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови.

Як повідомила в.о. голови Фонду держмайна Ольга Батова, знижки отримають орендарі на всій території України, а дія постанови охоплює весь період з початку запровадження воєнного стану.

«До кінця року повністю звільнено від орендної плати орендарів в місцях де ведуться бойові дії, а до 30 вересня в тих областях, які постраждали від війни.

До 30 травня за оренду держмайна не сплачуватимуть в областях з наявною загрозою бойових дій. В усіх інших регіонах орендарі об’єктів держмайна отримують знижку 50%, а орендарі єдиних майнових комплексів сплачуватимуть на 25% менше»,- зазначила в.о. голови Фонду держмайна.

У випадку здійснених розрахунків за оренду від початку дії воєнного стану, сплачені кошти орендарям будуть зараховані в майбутні періоди, після завершення дії знижок.

Крім того, вводяться пільги для релокованих підприємств. Зокрема, бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв.м) протягом перших шести місяців оренди.

Нагадаємо, за держпрограмою з релокації українських виробництв 510 підприємств перемістили свої потужності з областей, де тривають бойові дії.