В Міноборони розповіли, скільки ракет загрожують Україні з моря

В акваторії Чорного моря перебувають три носії крилатих ракет морського базування типу «Калібр» із сумарним залпом понад 20 ракет.

Про це під час брифінгу сказав речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник, повідомляє УНІАН.

Говорячи про Чорноморську та Азовську операційні зони, Мотузяник зазначив, що кораблі російського Чорноморського флоту в акваторіях Азовського і Чорного морів продовжують вести розвідку і надавати вогневу підтримку своїм підрозділам на Приморському напрямку.


Олександр Мотузяник
речник Міністерства оборони України

«Наразі в готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря, перебувають три носії крилатих ракет морського базування типу «Калібр» із сумарним залпом до 24 ракет»

Речник підкреслив, що основна мета ворога наразі залишається поки що незмінною – це спроба оточення і розгрому угрупування Об’єднаних сил на сході України, встановлення повного контролю над територією Донецької, Луганської, а також Херсонської областей.

«А також утримання стійкості сухопутного коридору з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим»

— Олександр Мотузяник,
речник Міністерства оборони України

Нагадаємо, з головної бази Чорноморського флоту Росії у тимчасово окупованому Севастополі в море виведені майже усі кораблі з ракетною зброєю на борту.

Росія має вже сім носіїв крилатих ракет морського базування типу «Калібр» у Чорному морі, що можуть дати залп в 50 ракет.

Чорноморський флот РФ залишив на патрулюванні два кораблі, а решту перевів до окупованого Криму.