Путін намагається влаштувати світову продовольчу кризу, – МЗС Німеччини

Російський диктатор владімір путін свідомо використовує продовольство, насамперед зерно, як зброю проти світу.

Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на пресконференції після переговорів з главою МЗС Данії Єппе Кофодом, повідомляє Укрінформ.

Таким чином Росія планує роз’єднати спільноту, яка налічує 141 країну, котрі засудили війну, та підсилити невпевненість в інших регіонах світу, зазначила Бербок.

Вона наголосила, що санкції проти РФ не є причиною дефіциту зернових.

«Санкції, введені не лише ЄС, G7, а й багатьма країнами, мають єдину мету — вдарити по центру ухвалення рішень у Кремлі та змусити зупинити війну й продемонструвати неприйняття порушення міжнародного права», – підкреслила політик.

Глава МЗС ФРН наголосила, що за все несе відповідальність один лише російський президент, який цілеспрямовано знищує в Україні елеватори, бомбить поля, руйнує шляхи постачання та свідомо блокує порти, з яких зерно експортується до інших країн.

«Це – свідома воєнна стратегія для подальшої дестабілізації в усьому світі», – заявила міністерка.

Бербок запевнила, що заможні держави підтримують інші країни перед загрозою зростання цін на харчові продукти та енергоносії.

Вона додала, що країни G7 наразі активно шукають альтернативні шляхи експорту українського врожаю. А Захід робить кроки, щоб запобігти світовій продовольчій кризі, яку намагається влаштувати Путін.

Нагадаємо, Європейський Союз допоможе Україні експортувати зерно, яке заблоковано в морських портах через російську агресію, повідомив Жозеп Боррель.

Також повідомлялося, що  Канада готується відправити вантажні судна до Східної Європи, аби допомоги в експорті українського зерна.