Кім Чен Ин наказав мобілізувати військових

У Північній Кореї для боротьби зі спалахом коронавірусу і дефіцитом ліків залучили армію.

Лідер КНДР Кім Чен Ин віддав наказ про мобілізацію військових для налагодження поставок медикаментів в аптеки, інформує державне Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК) 16 травня, пише Reuters.

“Трудова партія Кореї знову провела екстрену нараду. У ході засідання Кім Чен Ин заявив, що медикаменти не були поставлені в аптеки, попри те, що влада розпорядилася негайно випустити і поставити ліки з державного резерву, а також перевести роботу аптек на цілодобовий режим”, – ідеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кім Чен Ин заявив про найбільше потрясіння КНДР з моменту заснування

Диктатор видав указ про “негайну стабілізацію постачання медикаментів в Пхеньян із залученням потужних сил військово-медичного напрямку народної армії КНДР”. Також чиновники оголосили про впровадження системи вірусного контролю для “надзвичайної ситуації максимального рівня”.

Спалах коронавірусу, на думку експертів, може становити велику небезпеку для жителів Північної Кореї, де нікого не прищеплювали.

Південна Корея не пошкодує зусиль, щоб допомогти Північній Кореї в боротьбі зі спалахом інфекції, заявив президент Юн Сук Ель. Він підтвердив, що залишиться відкритим для гуманітарної допомоги північному сусідові.

Загальна кількість жертв Covid-19 у Північній Кореї вже досягла 50 людей. У країні також виявлено понад 392 тис. людей із симптомами.

Північна Корея заявила, що в країні вперше виявили хворих на коронавірус. Лікарі дійшли висновку, що зразки, взяті 8 травня в Пхеньяні в пацієнтів із лихоманкою, були ідентичні Omicron.

До травня 2022 року Північна Корея офіційно не визнавала жодного випадку Covid-19, але запровадила жорсткі запобіжні заходи й закрила свої кордони. З січня 2020 року через коронавірус кордони КНДР були повністю закриті для іноземців і громадян країни.