“Путін не дає згоди” – у Міноборони пояснили складнощі у порятунку оборонців Азовсталі

Для порятунку оборонців Азовсталі задіяні всі можливі міжнародні організації, практично всі лідери світу.

Президент РФ Володимир Путін не дає згоди. Про це в ефірі телемарафону повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Запевнила, що держава дуже багато робить для того, щоб звільнити захисників Азовсталі. Але це військова операція. Ці речі не можна говорити публічно.

“Ми змогли це донести і розповісти це відверто родичам, тому що вони мають право це знати. І більшість питань, я дуже сподіваюсь, що були зняті. Тому що ті пропозиції, які дуже часто в суспільстві – а давайте зробимо це, а давайте зробимо це – насправді вже було зроблено. Просто Путін не дає згоди на те, щоб ми могли звільнити наших оборонців Азовсталі”, – сказала Маляр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пройти до Азовсталі з боєм украй складно – речник Нацгвардії

Якби можна було провести прямо зараз військову операцію і деблокаду, ЗСУ обов’язково це зробили б. Натомість розглядаються і розробляються різні плани, але це військові плани.

“Задіяні практично всі лідери світу для того, щоб говорити з Путіним, всі можливі міжнародні організації. Наша держава з усіма з ними контактує”, – сказала вона.

Тим часом родини і дружини оборонців робили вже публічне звернення до міжнародної спільноти, щоб вони втручались і допомагали в цій ситуації.

“Ми сподіваємось на те, що ми зможемо врятувати наших оборонців Азовсталі, які фактично собою сьогодні заслоняють дуже багато регіонів України. Оскільки оборона Маріуполя дає можливість концентрувати там велику кількість російських військ, які не можуть рухатись далі на інші регіони України”, – резюмувала Маляр.

Маріуполь перебуває в блокаді з 1 березня. Захисники українського міста стримують атаки окупантів на завод у катастрофічних умовах. Там вже загинули сотні військових. Поранених – майже 600 осіб. Ці цифри збільшуються щодня, говорив заступник командира полку “Азов” капітан Святослав Паламар.

Загалом на заводі “Азовсталь” перебуває понад 1 тис. українських військових. Вони залишаються в підземних тунелях. Воїни готові здатися третій стороні й залишатися в тій країні до завершення війни.

За дорученням президента Володимира Зеленського проводяться переговори щодо евакуації українських захисників. Спочатку мова йшла про 38 важкопоранених, за два заговорили про 60.

Тим часом родичі оборонців наполягають на виведенні усього гарнізону з Азовсталі.