“Був упевнений, що нам каюк” – Арестович про бої біля ОП в перші дні війни

Біля Офісу президента у перші дні повномаштабного вторгнення Росії тривали бої.

Ситуація була дуже загрозливою. Всі люди, які розбираються у воєнних питаннях, були впевнені, що керівництво країни не виживе. Про це розповів радник керівника Офісу президента Олексій Арестович у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним.

“Перші чотири доби я був упевнений на 98%, що нам каюк”, – сказав Арестович.

Фейгін нагадав, що в цей час Арестович виходив в ефіри і нічого не розповідав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша леді України: Переховуватися – це приниження. Ніколи не пробачу росіянам

“А що казати? Доброго дня, нам каюк? Був би моментальний обвал вольової складової. І кінець всьому. Я був упевнений, що ми не виживемо. Неможливо вижити, коли тобі кожні п’ять хвилин доповідають, що 300, 400, 1200 одиниць скупчення”, – розповів Арестович.

За дві доби в центрі Києва відбулося щонайменше 60 бойових сутичок.

“І коли бої вже в центрі Києва, і доповідають охорона та військові, що 60 бойових сутичок за дві доби було. Я не вірив, що ми виживемо”, – додав радник ОП.

У перші години повномасштабного вторгнення Росії президент Володимир Зеленський із дружиною Оленою та їхніми дітьми перебував у своєму офісі в Києві.

Російські військові знайшли їх там, розповідав Зеленський в інтерв’ю. За його словами, у перший день війни працівники Офіса президента намагалися захистити будівлю “всім, що могли знайти”, а українські війська вже билися з російськими окупантами на вулицях. Як виявилося, загарбники прибули до президентського офіса буквально за кілька хвилин, їхні постріли було чути у стінах ОП.