Пройти до Азовсталі з боєм дуже складно – речник Нацгвардії

Прорватися до Азовсталі у Маріуполі військоим шляхом дуже складно та це може призвести до великих людських втрат.

Зокрема, тому що лінія оточення силами окупантві сягає подекуди до 100 км, розповів в ефірі телемарафону речник Національної гвардії України Руслан Музичук, передає Gazeta.ua.

“Дійсно, вирішити це все на полі бою неможливо. Лінія оточення противником сягає подекуди до 100 км і більше. Тобто, військовим шляхом, відправляючи туди наші підрозділи та угруповання, з боєм пройти до Маріуполя, дуже складно. Якщо таке і можна зробити, йтиметься про великі втрати”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рідні захисників Азовсталі проситимуть у президентів Туреччини й Китаю допомоги

Музичук додав, що саме тому на рівні держави та на міжнародному рівні шукають різні шляхи вирішення, щоб на офіційному рівні домовитись про надання коридорів для поранених та захисників Азовсталі.

“Нам потрібні гарантії, щоб був дотриманий режим тиші та була можливість вивезти поранених з території заводу. Щоб відкриті евакуаційні коридори не були обстріляні під час того, як люди вирушать або автобусами, або по морю. Це зараз саме головне. Для того саме і ведуться перемовини з іншими країнами, щоб вони виступили гарантами”, – зазначив речник.

Він сказав, що зараз одне з найважливіших завдань – привернути увагу всього світу до Маріуполя, щоб місто було звільнено, а для захисників Азовсталі була можливість провести процедуру “екстракшн”, виїзду до третьої країни.

Захисники Маріуполя, які майже від початку повномасштабної війни Росії проти України опинилися в оточенні, знищили близько 6 тис. російських окупантів та до 80 танків. На Маріуполь росіяни кинули близько 14 тис. військових.

Маріуполь у блокаді з 1 березня. Українські воїни перебувають на Азовсталі.

За дорученням президента України Володимира Зеленського проводяться переговори щодо евакуації воїнів. У першу чергу планують вивезти важкопоранених.

Ситуація на заблокованій Азовсталі критична. У воїнів майже закінчилася їжа, а пити вони змушені технічну воду. Поранені помирають від гангрени.

Росіяни по них випускають десятки ракет, здійснюють десятки авіанальотів і ведуть постійні мінометні обстріли. Під прикриттям обстрілів вони намагаються прорватися всередину заводу.