Росія використала проти захисників «Азовсталі» ще одну заборонену зброю

Прокуратура розпочала розслідування використання росіянами проти захисників Маріуполя з «Азовсталі» запалювальних снарядів, заборонених Женевською конвенцією.

Як повідомляє Офіс генпрокурора, за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

За даними слідства, 14 травня 2022 року збройними силами РФ вкотре здійснено атаки на захисників міста Маріуполя, які утримують позиції на території ПрАТ «МК «Азовсталь». Згідно даних з відкритих джерел, загарбники застосовують запалювальні снаряди з термітними кулями, які заборонені нормами міжнародного гуманітарного права.

Температура горіння таких снарядів становить приблизно 3 000 градусів за Цельсієм та їх призначено для ураження живої сили і техніки супротивника шляхом створення масових вогнищ пожежі.

Окупанти самі визнають використання ними на «Азовсталі» реактивних- запалювальних снарядів МЗ-21 (індекс 9М22С), які запускаються з «Градів» та розкидають на великій площі запалювальні елементи.