Скандал на Євробаченні: Грузія і Азербайджан заявили, що їх бали для України віддали Британії

Представники національних журі Грузії та Азербайджану заявили, що вони віддали найвищі 12 балів Україні, але їх чомусь зарахували на користь співака з Великої Британії.

Як повідомляє «Новости-Грузия», національне журі країни надіслало організаторам Євробачення нотаріально завірений документ, де чітко вказано – найвищу оцінку в 12 балів вони виставили Україні. Однак під час підрахунку ці бали зарахували Великій Британії, а гурту Kalush Orchestra – 6 балів. Громадський мовник Грузії зараз з’ясовує деталі непорозуміння з організаторами конкурсу «Євробачення».

Про аналогічну ситуацію заявляють і в Азербайджані. Як пише 1news.az, спочатку в прямому ефірі оголошувалися голоси професіонального журі, і коли черга дійшла до Азербайджану, було заявлено, що через технічні неполадки результати оголошуватиме не телеведуча Нармін Салманова, а представник Європейського мовного союзу – схожа ситуація була ще у кількох країн, серед яких Грузія.

В ефірі було заявлено, що 12 балів від Азербайджану отримує Велика Британія, а інші бали розподілилися таким чином: Італія – 10 балів, Швеція – 8 балів, Португалія – 7 балів, Україна – знову таки 6 балів, Іспанія – 5 балів, Нідерланди – 4 бали, Греція – 3 бали, Польща – 2 бали та Франція – 1 бал.

Відразу після завершення конкурсу в прямому ефірі ITV продовжилася програма Sabaha saxlamayaq, в якій обговорювалися результати – Нармін Салманова заявила, що була здивована, побачивши таблицю з результатами голосування Азербайджану на екрані, оскільки вона не відповідала дійсності.

Телеведуча заявила, що Азербайджан віддав 12 балів Україні, а не Великій Британії, уточнивши, що жодних технічних проблем із виходом в ефір на Європу канал не мав. За словами Салманової, вже розпочато розгляд щодо цього питання.

Таку заяву зробила і керівник програми Sabaha saxlamayaq Фаріда Расулова. «Азербайджан віддав 12 балів Україні, а не Великій Британії. Жодних технічних неполадок з нашого боку не було. Щодо цього питання ведеться розгляд, результати якого будуть представлені до уваги широкого загалу», – заявила вона.

Гурт Kalush Orchestra переміг у фіналі Євробачення-2022. Найбільшу кількість балів – 12 – Україні віддали національні журі Польщі, Молдови, Латвії, Румунії, Литви. Українське національне журі свої 12 балів віддало Великій Британії.

Італійська поліція запобігла хакерським атакам проросійських груп під час півфіналу та суботнього фіналу конкурсу «Євробачення» в Турині, перемогу в якому здобула Україна.