Росії оголосять “план Б” в разі відмови платити репарації – Стефанчук

Україна запропонує Росії “план Б” в разі відмови платити репарації за завдані внаслідок війни збитки.

Заарештовуватимуть і реалізовуватимуть усе російське майно, заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю Укрінформу.

“Якщо ухвалять спільне рішення Міжнародного кримінального суду, то нам і не треба буде згоди. Майно просто заарештують, реалізують і з нього покриють усі збитки України”, – заявив Стефанчук.

Зараз українська влада проводить велику роботу на міжнародному рівні.

Рада вже ухвалила всі необхідні законодавчі ініціативи щодо цього, а тепер очікують на дії від прокурора МКС Каріма Хана й відповідного рішення суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ не реагує на пропозиції вивести війська із захоплених після 24 лютого територій України – Зеленський

Стефанчук розповів, що інформацію про збитки можна подати в застосунку “Дія”.

Після цього порахують усю суму, яку має відшкодувати Росія за скоєне в Україні.

“Загальний чек війни має бути пред’явлений Російській Федерації з вимогою сплати. Також ми ухвалили багато звернень до інших країн щодо задоволення інтересів України щодо виплати репарацій з майна, яке було заарештовано в громадян РФ. І надалі вимагатимемо, щоб із цього майна покрили шкоду, завдану Україні”, – додав Стефанчук.

Міністерство закордонних справ України працює над організацією окремого трибуналу проти Росії. Є велика перспектива вийти в цей трибунал і Росію визнають державою, яка скоїла акт агресії, а значить, країна-агресор виплачуватиме репарації за все, що вона зруйнувала й руйнує.