Голова ВР розповів про долю нардепів від ОПЗЖ

Фракція ОПЗЖ перестала існувати у Раді, але її нардепів вигнати з парламенту не так просто, і найкраще це зробити через нові вибори.

Про це сказав спікер українського парламенту Руслан Стефанчук в інтерв’ю Укрінформу. Він нагадав, що 12 травня фракція ОПЗЖ офіційно перестала існувати в Раді, оскільки її склад був меншим за 17 народних депутатів. Однак у парламенті зараз існує Платформа за життя та мир, яку створили депутати колишньої ОПЗЖ .

Стефанчука запитали, чи не має у парламенту можливості позбавити цих депутатів мандата.

«Так, враховуючи, що кількість народних депутатів у ОПЗЖ стала меншою за 17, ця фракція, згідно з регламентом ВР, перестала існувати в парламенті. Зрозуміло, що це не впливає на депутатів, які були членами», – сказав Стефанчук.

За його словами, це пов’язано з тим, що в Конституції є чіткий список підстав позбавлення депутатського мандату, і Рада йде шляхом, передбаченим Конституцією України, і не може вчиняти незаконним способом.

«Мені здається, що найкращий варіант знищення проросійських фракцій і партій буде продемонстровано на наступних виборах, тому що саме народ дасть оцінку всім їм. Це буде законним способом, яким ми зможемо очистити владу від прорашистських впливів», – заявив спікер Ради.