Росії озвучать “план Б” у разі відмови платити репарації – Стефанчук

Україна запропонує Росії “план Б” у разі відмови платити репарації за завдані внаслідок війни збитки.

Будуть заарештовувати та реалізовувати усе російське майно, заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю “Укрінформу”.

“Якщо буде ухвалено спільне рішення, рішення Міжнародного кримінального суду, то нам і не треба буде згоди. Майно просто буде заарештовано, реалізовано і з нього буде покрито всі збитки України”, заявив Стефанчук.

Зараз українська влада проводить велику роботу на міжнародному рівні.

Рада вже ухвалила всі необхідні законодавчі ініціативи з цього питання, а тепер очікуються дії від прокурора МКС Каріма Хана та відповідного рішення суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ не реагує на пропозиції вивести війська із захоплених після 24 лютого територій України – Зеленський

Стефанчук розповів, що інформацію про збитки можна подати у додатку “Дія”.

Після цього буде пораховано всю суму, яку має відшкодувати Росія за скоєне в Україні.

“Загальний, якщо можна так сказати, чек війни має бути пред’явлений Російській Федерації з вимогою сплати. Крім цього, ми ухвалили багато звернень до інших країн щодо задоволення інтересів України щодо виплати репарацій з майна, яке було заарештовано у громадян РФ. Будемо і надалі вимагати, щоб із цього майна було покрито шкоду, завдану Україні”, додав Стефанчук.

Міністерство закордонних справ України працює над організацією окремого трибуналу проти Росії. Є велика перспектива вийти в цей трибунал і Росію визнають державою, яка скоїла акт агресії, а значить, країна-агресор виплачуватиме репарації за все, що вона зруйнувала й руйнує.