У Херсоні окупанти беруть у заручники і катують цивільних

Жителі тимчасово окупованого Херсона, виходячи з дому, ризикують потрапити в полон окупантів.

Окупанти заходять до під’їздів, вибивають двері та вивозять людей у невідомому напрямку. Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Через соцмережі місцеві мешканці відстежують пересування російських патрулів та дізнаються місце розташування ворожих блокпостів на дорогах. Так є шанс прокласти безпечний шлях до місця призначення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти в Мелітополі готуються до “референдуму”, збирають списки жителів

У разі потрапляння на вуличну перевірку окупанти здійснюють огляд тіла на наявність татуювань, переглядають вміст телефону, машини, речей. Багато хто не проходить цю “процедуру”. Після цього людей відвозять у невідомому напрямку.

З перших днів окупації у соціальних мережах почали масово з’являтися повідомлення з фото та закликами про допомогу у пошуку зниклих батьків, дружин, дітей, друзів.

Херсонці, які побували в полоні і вирвалися на підконтрольну уряду України територію, розповідають про знущання та насильство, що застосовувалося до них під час допитів.

До окупованого Херсона прибула група вербувальників, до якої входять працівники ФСБ, офіцери “міністерства держбезпеки ОРДО” і представники ПВК “Ліга” (колишня “Вагнер”. – Gazeta.ua). Їхнє завдання – знайти людей, які погодяться працювати в “спецслужбах ОРДО”. Паралельно проводять показові фільтраційні заходи щодо патріотично налаштованих місцевих.