“Не віримо, що з РФ може бути мирне співіснування” – міністерка Фінляндії про вступ до НАТО

Вступ Фінляндії до НАТО став вимушеним кроком через вторгнення Росії в Україну.

Росія змінилася в порівнянні зі зразком кількамісячної давності, розповіла прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін, передає SkyNews.

“Усе змінилося, коли Росія напала на Україну. І я особисто вважаю, що ми більше не можемо вірити, що з Росією може бути мирне співіснування. Саме тому ухвалили рішення про вступ до НАТО”, – заявила Марін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швеція офіційно подасть заявку до НАТО: назвали дату

Вона також назвала вступ до Альянсу “актом миру”.

Марін нагадала, що Фінляндія раніше воювала з Росією, а такого майбутнього для себе й своїх дітей фінська влада не хоче.

Фінляндія офіційно подає заявку на вступ до НАТО.

13 травня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина не схвалює вступ до НАТО Швеції та Фінляндії. Він зазначив, що не хоче “зробити помилку вдруге”, як це було з Грецією.

У Швеції здивувалися такому небажанню Туреччини бачити її з Фінляндією в Альянсі. Міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде заявила, що обговорить ці моменти з турецьким колегою. Глава МЗС Фінляндії Пекка Гаавісто закликав до “терпіння” та поетапного підходу до вступу їхніх країн до Альянсу.

Речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що США намагається з’ясувати, чому Туреччина висловилася проти вступу Швеції та Фінляндії до НАТО.