Війна наближається до переломного моменту – генерал

Війна Росії проти України наближається до переломного моменту. Дуже вагомим є успіх України у битві за Харків.

Завдяки цій перемозі мораль і впевненість української армії посиляться, написав у Twitter відставний генерал Збройних сил Австралії Мік Раян.

Росія тепер зосередилась на Донбасі. Але їй не вдалося здобути вагомих досягнень і там. Українські сили майже повністю зупинили рух ворога.

Раян наголосив, що це не означає, що Росія скоро зазнає поразки. Але її армія скоро втратить здатність проводити наступальні операції.

Росія теоретично може зібратися з силами для останньої спроби наступу з Криму. Але у довгостроковій перспективі вона буде стратегічно марною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Гради”, танки і авіація РФ знову “пройшлися” Донеччиною: фото воєнних злочинів

В України є кілька доступних варіантів, як діяти далі. Важливими факторами є вибір часу і експлуатаційні межі. На думку Раяна, українська армія дуже грамотно спланувала своє просування на північно-східному напрямку біля Харкова. Тепер потрібно обрати правильний момент для ширшого контрнаступу на сході. Необхідно збалансувати постійне виснаження російських сил, а потім атакувати до того, як армія Росії займе добре продумані оборонні позиції.

Територія на схід від Харкова уразлива перед українським наступом. Більшість російських військ розгорнуті далі на південь і схід від цього району. Якщо захопити ці території, наступальний контингент РФ не матиме забезпечення.

Раян вважає, що в України є не багато часу для того, щоб зібрати необхідні сили й забезпечення для подальшого контрнаступу на Сході. Удар потрібно завдати раніше, ніж Росія перейде до оборонної позиції.

За добу ворог 30 разів обстріляв Луганщину з різного виду артилерійського озброєння та з використанням авіації. Поліція документує наслідки. У результаті обстрілів місцеві мешканці зазнали поранень.