“Сигнал Володимиру Путіну”: НАТО відреагувало на перемогу України в Євробаченні

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане на саміті голів МЗС країн Альянсу в Берліні привітав Україну з перемогою на Євробаченні-2022.

Він переконаний, що вона стала “сигналом Володимиру Путіну”, а підтримка всього світу зробить неминучою перемогу України й у війні, пише Reuters.

Зазначається, що саміт зібрався для обговорення ймовірного вступу в НАТО Фінляндії та Швеції й подальшої стратегії блоку в умовах вторгнення Росії в Україну. На ньому Джоане заміняв хворого генсека Єнса Столтенберга.

Джоане сказав, що “хотів би привітати Україну з перемогою на Євробаченні”, і що сьогодні таке вітання не звучить “легковажно”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зробимо все, щоб український Маріуполь приймав Євробачення – Зеленський

“Учора ми бачили величезну громадську підтримку хоробрості (України- Gazeta.ua) від усієї Європи й Австралії”, сказав він.

Зазначив, що НАТО теж хоче послати Володимиру Путіну “сигнал”: попри небачену з часів закінчення Другої світової “жорстокість і цинічність” розв’язаної ним війни, Україна не перестає “вражати своєю хоробрістю”, а Захід своєю єдністю.

“Ми єдині, ми сильні, і ми продовжуватимемо допомагати Україні для її перемоги у цій війні”, додав Джоане.

14 травня в італійському Турині пройшов фінал міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2022. Цьогоріч переможцем стала Україна. Гурт Kalush Orchestra набрав загалом 631 бал – 192 від журі і 439 від глядачів.

Лідер Kalush Orchestra Олег Псюк зі сцени Євробачення закликав врятувати бійців з Азовсталі. Таким закликом гурт порушив правила Євробачення, тож йому загрожувала дискваліфікація.

Пізніше гурт прокоментував своє рішення згадати про Азовсталь: “Це було точно важливіше, ніж дискваліфікація”.