У НАТО оптимістично настроєні щодо членства Фінляндії та Швеції, незважаючи на заяви Ердогана

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, який очолюватиме неформальну зустріч міністрів закордонних справ у Берліні через хворобу генерального секретаря Єнса Столтенберга, оптимістичний стосовно перспектив вступу Фінляндії та Швеції до Альянсу.

Про це повідомляє «Європейська правда».

«Я впевнений, що партнери сприймуть конструктивно рішення Фінляндії та Швеції, якщо таке буде», – заявив Джоане.

Заступник генсека переконаний, що зауваження Туреччини, яка обіцяла заблокувати вступ цих двох держав до Альянсу, будуть владнані.

«Туреччина є важливим союзником, тому занепокоєння, які вона висловила, будуть обговорені між нами як між друзями та союзниками. І я впевнений, що якщо ці країни (Швеція та Фінляндія) вирішать – а це, як я розумію, відбудеться найближчими днями – повідомити про своє прагнення до членства в НАТО, то ми зможемо знайти умови для досягнення консенсусу», – заявив він.

Джоане додав, що вже відбулися переговори членів НАТО з представниками Швеції та Фінляндії.

Нагадаємо, турецький президент Реджеп Таїп Ердоган застав зненацька представників країн-учасниць НАТО своєю позицією щодо вступу Швеції та Фінляндії. Напередодні він виступив проти їх членства.

Швеція та Фінляндія відреагували на заяви турецького лідера Реджепа Таїпа Ердогана щодо їхнього вступу в НАТО.

Раніше президент Фінляндії Саулі Нііністьо обговорив із американським президентом Джо Байденом і прем’єр-міністеркою Швеції Магдаленою Андерссон наступні кроки держави на шляху до членства в Північноатлантичному альянсі. Розмова лідерів трьох держав, за даними Білого дому, тривала 40 хвилин.